Objevuji masopust

450 Kč 315 Kč
Ihned na e-mail ve formátu PDF

Jak se slaví masopust a jaké maškary jsou v průvodu? Velká sada her a aktivit, která zábavnou formou dětem přiblíží tento rozpustilý svátek.

  • informační karty a velké obrázky maškar
  • naučné aktivity pro předškoláky i malé školáky
  • úkolové a otázkové šifrovací hry

Detailní informace

Detailní popis produktu

karty

Průběh masopustu

Informační karty o průběhu masopustních oslav včetně popisu jednotlivých maškar.
Děti se dozví jak se také masopustu říká a kdy probíhá, jaké jsou zvyky a tradice, jak probíhá masopustní průvod i jak se maškary dělí.

MAŠKARY

Demonstrační karty maškar

Celkem 12 maškar v barevné i černobílé variantě. Ideální pro milovníky omalovánek.
Seznamte děti s laufrem, medvědem, kobylou, rasem, turkem, slaměným, židem, kominíkem, smrtkou, hejtmanem, cikánkou i bábou s nůší.

stezka-pro-deti-o-masopustu-otazky

Stezka

Ověřte hravě nově získané vědomosti. Hra obsahuje 14 listů s otázkami. Písmeno u správné odpovědi děti doplní do šifrovací kartičky a na konci vyluští tajenku, kterou je lidová pranostika: "Masopust na slunci - pomlázka u kamen."

karty masopust

Bojovka

Zábavná a jednoduchá hra s maškarami z masopustního průvodu, kterou zvládnou i menší děti. Karty můžete rozmístit po místnosti nebo v přírodě vytvořit trasu.

masopust-aktivity-predskolak

Hry a aktivity pro předškoláky

Sada 11 aktivit, díky kterým si děti hravě procvičí zrakové vnímání, logické myšlení, paměť a předmatematické dovednosti.

masopust-aktivity-skolak

Aktivity pro děti ve věku 7-10 let

Šifry, čtení s porozuměním i počítání. Celkem 5 zábavných aktivit. Prozkoumejte spolu charaktery maškar z masopustního průvodu.

masopust-vzdelavaci-hra-pro-deti

Já mám, kdo má?

Oblíbená dětská hra s tematickými obrázky symbolizující masopustní období.
Rozdáme karty mezi děti (někdo může mít více). Zvolíme začínajícího hráče, který přečte spodní část libovolné karty - např. "Kdo má bábu s nůší?" Ozve se hráč, který má v horní části obrázek báby s nůší "Já mám bábu s nůší" a zeptá se na obrázek ve spodní části své karty "Kdo má smrtku?" Takto pokračujeme dále do doby, kdy se někdo zeptá na obrázek z horní části karty začínajícího hráče.

 

Materiál je v elektronické podobě a bude zaslán na e-mail ve formátu PDF. Velikost souboru je 157 MB. Materiál obsahuje 121 stran.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: