.
Unoduo.cz

Postřehové hry

Rychle zareagovat a pojmenovat daný symbol!

Hry na postřeh jsou velmi oblíbené, neboť jsou jednoduché, rychlé a zábavné.

V naší nabídce máme několik variant, vždy zaměřené na určité téma a děti si tak rozvíjí slovní zásobu

Double je na principu populární hry Dobble. V sadě je 31 kulatých karet a přehledová kartička s názvy symbolů. Na každé kartě je šest různých obrázků a vždy dvě karty mají jeden obrázek stejný. Cílem je obrázek co nejrychleji najít a pojmenovat. 

459-4

Způsobů jak hrát je několik, tady máte nejčastější varianty:

  • Každý hráč dostane jednu kartu obrázky dolu a zbytek balíčku se dá do středu stolu obrázky nahoru. Všichni najednou otočí svou kartu a hledají společný symbol na středové a své kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá středovou kartu na svou a hra pokračuje dál. Po dobrání balíčku hra končí a hráč s nejvíce kartami vyhrává.
  • Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči si dají balíčky před sebe a všichni najednou otočí vrchní kartu. Kdo první pojmenuje společný symbol na své a středové kartě, dá svou kartu doprostřed stolu a otočí další kartu ve svém balíčku. Hra pokračuje plynule dál. Vyhrává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.
  • Hráči natáhnou ruku a každý dostane jednu kartu. Poté své karty otočí a musí najít společný symbol na své a protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá svou kartu protihráči. Kolo končí, když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s největším počtem karet prohrává.
  • Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči musí najít společný symbol na středové a své či protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, kartu si ponechá, ale středovou nechá na místě. Poté, co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo. Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.

Kartičky s variantami hry si můžete stáhnout zde a přidat si je ke kartám.

Dvojice je další typ hry na postřeh. Sada obsahuje 25 karet a přehledovou kartičku s názvy obrázků. Na každé kartě je několik obrázků, ale pouze jeden je tam dvakrát.

477-3

Karty dáme do středu stolu a otočíme vrchní kartu. Hráč, který jako první pojmenuje obrázek, který je na kartě dvakrát, si kartu vezme. Postupně otočíme všechny karty. Vítězí hráč, který má nejvíce karet.

Obdobou jsou stínové dvojice, kdy na každé kartě mají obrázky svůj stín až na jeden. Cílem je obrázek co nejrychleji najít a pojmenovat.

390-3

Věříme, že se vám postřehové hry zalíbily a rádi si je s dětmi zahrajete!