Československá stezka

70 Kč
Ihned na e-mail ve formátu PDF

Připomeňte si s dětmi vznik Československé republiky, který každoročně slavíme 28. října. Zodpovězte správně otázky a vyluštěte tajenku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šifrovací hra tematicky zaměřená na vznik Československé republiky.

VZNIK ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

Vytvořte v přírodě trasu nebo hrajte doma!

Hra obsahuje 11 listů s otázkami. Písmeno u správné odpovědi děti doplní do šifrovací kartičky a na konci vyluští tajenku, která zní "První republika".

28. ŘÍJNA STEZKA

Příprava stezky

Každá stezka obsahuje listy s otázkami, šifrovací kartičku a tajenku.
Dle počtu dětí vytiskneme šifrovací kartičky. Vytiskneme i listy s otázkami a zalaminujeme.
V přírodě vytvoříme trasu, po které rozmístíme jednotlivé listy. Na pořadí nezáleží. Můžeme také vytisknout dva listy na A4 a vytvořit karty, které rozmístíme po místnosti. Rozdáme dětem šifrovací kartičky.
Na každém listu je otázka. Odpovědi jsou označeny písmeny ve čtverečku a doplněny obrázkem. V pravém horním rohu je kruh s číslem. Písmeno, které je u správné odpovědi děti napíší k příslušnému číslu do šifrovací karty. Po vyplnění všech písmen luští tajenku.

Materiál je v elektronické podobě a bude zaslán na e-mail ve formátu PDF.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historie
Věk: 8–10 let, 10–12 let
Druh aktivity: Stezka
Téma: Historie
Počet stran: 14× A4
Velikost souboru: 6,4 MB
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KH Avatar autora | 25.10.2023
Strašně moc jsme si tuto stezku užili s dětmi z družiny, když jsme si mohli s touto hrou připomenout 105. výročí vzniku Československa. Srdečně za tento matreriál děkuji. To nemělo chybu. Kdybych měla k dispozici vaši email adresu jako na osobu, zaslala bych i nějaké fotky z akce. Ještě jednou moc a moc děkujeme a těšíme se na další materiál. S pozdravem Květa Hrbáčková, vedoucí vychovatelka ŠD Beroun - Závodí